Zaštita okoliša i prirode ili još i više

31.5.2015

A danas?

Nije moguće da se ne zapaze promjene koje su nastupile kao posljedica ubrzanog razvoja civilizacije. Svakodnevnica je obilježena trkom za profitom te lakšim i lagodnijim životom.

Sva dobra koja čovjek koristi u svakodnevnom životu upakirana su ili umotana u proizvode koji svojim vanjskim izgledom privlače i potiču psihologiju masa. Širi se potrošački mentalitet, a pritom se zanemaruju posljedice.

Čovjek uzima proizvode, iskoristi ih, potroši ili uništi.

Ipak nešto ostaje. Možda će mnogi  od nas nestati prije ovog što se vidi na fotograqfijama.  Ni priroda više ne može sve uzeti, a moguće je da nam neće ni oprostiti ako se ovako nastavi.

Ipak, uz malo više savjesnog odnosa svih nas, može  se pomoći prirodi da se lakše bori protiv nemilosrdne znanosti i tehnologije koja  je u službi profita.

Krovni prozori

Učestala su pitanja o obvezi održavanja krovnih prozora. Problem se uglavnom javlja u obliku vlaženja (prokišnjavanja) Iako su krovni prozori dio ukupne krovne površine, postoje dvije vrste odgovora;

Predstavnik suvlasnika optužen za pronevjeru

Da su nužne promjene u načinu upravljanja stambenim zgradama, govori i slučaj iz Karlovca.

Prenosimo sdržaj sa portala Udruge suvasnika stanara grada Karlovca