5.5.2013

Zakone i propise donose za to Ustavom  predviđena tijela. Međutim mi smatramo da je dobro da se i građani na primjeren način uključe u ove veoma značajne procese te da na primjeren način daju doprinos pravnom normiranju  na području od posebnog društvenog značaja.  Godinama prevladava svijest o pravima iz vlasništva, ali izostaje dovoljna razina svijesti o obvezama  kako suvlasnika zgrada tako i predstavnika  koji su nositelji obveza od javnog interesa.

U ovoj rubrici  svi građani imaju mogućnost da izravno iznesu svoje prijedloge i mišljenja na ponuđena riješenja.

AKO NISMO DOVOLJNO INFORMIRANI I EDUCIRANI, OSTAJE NAM DA SE BAVIMO POSLJEDICAMA KOJE NASTAJU UPRAVO IZ TOG RAZLOGA
.

DA BI BOLJE RAZUMJELI POSTOJEĆE STANJE I ODNOSE, PREDLAŽEMO DA  STRPLJIVO PROČITATE  I OSTALI SADRŽAJ U OVOJ RUBRICI:

- INICIJATIVA ZA DONOŠENJE STAMBENOG ZAKONA I IZMJENE U ZAKONU O VLASNIŠTVU I DRUGIM STVARNIM PRAVIMA.

(Objavljeno na ovom portalu 2009.g.)

-PRIJEDLOG ZA IZRADU NACRTA ZAKONA O STANOVANJU

Prinudni upravitelj ili prisilni upravitelj

U "Jutarnjem listu" 01.06.2020 , objavljen je članak vezan za stanje u stambeno poslovnoj zgradi u Zagrebu. U članku se između ostalog spominje i "prisilni upravitelj", umjesto "prinudni upravitelj"

Fond za zaštitu okoliša sufinacira ugradnju kondenzacijskih bojlera

FZOEU je objavio natječaj za sufinanciranje ugradnje kondenzacijskih bojlera za građane sa područja oštećena zemljotresom

Obnova zgrada oštećenih potresom.

Novi informator organizira vebinar na temu obnove zgrada oštećenih potresom

Pitanja i odgovori

I dalje se učestalo ponavljaju ista ili slična pitanja.Molimo da u već objavljenima potražite odgovor na vaše pitanje jer ne stižemo na sva pravodobno odgovoriti