5.5.2013

Zakone i propise donose za to Ustavom  predviđena tijela. Međutim mi smatramo da je dobro da se i građani na primjeren način uključe u ove veoma značajne procese te da na primjeren način daju doprinos pravnom normiranju  na području od posebnog društvenog značaja.  Godinama prevladava svijest o pravima iz vlasništva, ali izostaje dovoljna razina svijesti o obvezama  kako suvlasnika zgrada tako i predstavnika  koji su nositelji obveza od javnog interesa.

U ovoj rubrici  svi građani imaju mogućnost da izravno iznesu svoje prijedloge i mišljenja na ponuđena riješenja.

AKO NISMO DOVOLJNO INFORMIRANI I EDUCIRANI, OSTAJE NAM DA SE BAVIMO POSLJEDICAMA KOJE NASTAJU UPRAVO IZ TOG RAZLOGA
.

DA BI BOLJE RAZUMJELI POSTOJEĆE STANJE I ODNOSE, PREDLAŽEMO DA  STRPLJIVO PROČITATE  I OSTALI SADRŽAJ U OVOJ RUBRICI:

- INICIJATIVA ZA DONOŠENJE STAMBENOG ZAKONA I IZMJENE U ZAKONU O VLASNIŠTVU I DRUGIM STVARNIM PRAVIMA.

(Objavljeno na ovom portalu 2009.g.)

-PRIJEDLOG ZA IZRADU NACRTA ZAKONA O STANOVANJU

Ometanja normalnog korištenja posebnog djela, stana ili drugog prostora

Već bezbroj pitanja se odnosi na ometanje od strane susjeda ili drugih osoba.

Zaključci s konferencije o sigurnosti, zaštiti okoiša i energetskoj učinkovitosti

22.rujna 2016. godine u Rijeci je održana konferencija na temu stanovanja. Konferenciju su organizirali Hrvatska udruga stanara i suvlasnika zgrada i Udruga gradova u Republici Hrvatskoj pod pokrovit

Zakključak ustavnog suda o Zakonu o energetskoj učinkovitosti

Koliko treba potpisa stanara za obnovu? Ustavni sud ukinuo apsurdno i neprovedivo pravilo