Zakon o upravljanju i održavanju zgrada- drugi sastanak povjerenstva

5.3.2020

Na drugom sastanku povjerenstva  predstavljen je prijedlog za izradu nacrta Zakona  koji je pripremilo uže radno tijelo. Tijekom rasprave  pokazalo se da je prijedlog  uglavnom obuhvatio problematiku  i sa manjim izmjenama i dopunama bi uskoro mogao biti stavljen na javnu raspravu. Prije toga , slijedi još usklađivanje sa odredbama Zakona o vlasništvu i drugim stvarnim pravima.

U prijedlogu  za izradu nacrta najbitnije je stvaranje   uvjeta pod kojima će se moći voditi javni nadzor nad upravljanjem i održavanjem zgrada. Na taj način će se konačno stvoriti uvjeti  pod kojima će se jasno vidjeti da osim prava vlasništva  postoje i obveze od javnog interesa.

Određivanjem sankcija za ne izvršavanje obaveza ili kršenje odredbi kojima se u javnom interesu održavaju projektirane osobine zgrade, osobito u pogledu očuvanja temeljnih zahtjeva za građevinu i uporabne vrijednosti na razini propisanoj važećim propisima, omogućit će se  nadležnim tijelima postupanje  u smislu zaštite javnog interesa

Zakon o upravljanju i održavanju zgrada- drugi sastanak povjerenstva

Održan drugi sastanak Povjerenstva za izradu Nacrta prijedloga Zakona o upravljanju i održavanju zgrada

Odzvonilo predstavnicima suvlasnika na više zgrada

Zakonom vlasništvu i drugim stvarnim pravima određen je pravni status predstavnika suvlasnik. U Čl.375.st-2 toč.6. , međuvlasnički ugovor sadržai;
-Ime suvlasnika ovlaštenog za zastupanje suvlas

MAR-KAT

Upravitelj zgrada OTOK KRK