TKO JE ZABORAVIO OBVEZE

26.8.2009

Interesantno!

Traži se krivac!

Nema potrebe lutati tražeći pravno tumačenje. Naročito obveznik plaćanja pričuve jer je dobro znao da ta obveza postoji. Slažem se sa djelom komentara u kojem se navodi da je obveznik trebao sam preko svog predstavnika suvlasnika pitati što je sa uplatnicama.

Zašto?

Zato što novac za održavaju osiguravaju suvlasnici a ne "Holding". Dužnik je mudro plaćao samo 20 kuna pričuve za garažu, dok su njegovi susjedi plaćali pričuvu koja se ulaže u održavanje zajedničkih dijelova zgrade , između ostalog i za održavanje njegovog idealnog dijela krova nad glavom.

Zaključak!

Dužnik-obveznik je na vrijeme trebao preko predstavnika upozoriti "Holding" jer mu na vrijeme nije dostavio uplatnice. Morala je proraditi savjest da susjedi nisu dužni plaćati obveze umjesto njega.

Narvno, odovoran je i "Holding" u onom djelu izvršavanja obveze naplaćivanja svih potraživanja u ime i za račun suvlasnika.

Zakon o upravljanju i održavanju zgrada- drugi sastanak povjerenstva

Održan drugi sastanak Povjerenstva za izradu Nacrta prijedloga Zakona o upravljanju i održavanju zgrada

Odzvonilo predstavnicima suvlasnika na više zgrada

Zakonom vlasništvu i drugim stvarnim pravima određen je pravni status predstavnika suvlasnik. U Čl.375.st-2 toč.6. , međuvlasnički ugovor sadržai;
-Ime suvlasnika ovlaštenog za zastupanje suvlas

MAR-KAT

Upravitelj zgrada OTOK KRK