Prokišnjavanja (vlaženje) s balkona ili terasa

29.7.2014

1. Pitanje:

Tko je dužan sanirati vlažeje kroz terasu koju koristi vlasnik stana a koja je ujedno i krov stanova na nižoj razini?

Odgovor:

Krov se u pravilu sanira sredstvima pričuve. Međutim, ako  je korisnik  (ili vlasnik) terase korištenjem ili preinakama prouzročio vlaženje, dužan je to osobno sanirati.
Ako je krov (ujedno i terasa vršnog stana) uslijed erozije, dotrajalosti ili drugih nemnamjernih utjecaja oštećen, rješava se sredstvima pričuve. Da bi se znalo kako postupati, potreban je stručni pregled od strane osobe građevinske struke (najbolje ovlašteni sudski vještak).

Ista pravila vrijede i za otvorene balkone.

Zakon o upravljanju i održavanju zgrada- drugi sastanak povjerenstva

Održan drugi sastanak Povjerenstva za izradu Nacrta prijedloga Zakona o upravljanju i održavanju zgrada

Odzvonilo predstavnicima suvlasnika na više zgrada

Zakonom vlasništvu i drugim stvarnim pravima određen je pravni status predstavnika suvlasnik. U Čl.375.st-2 toč.6. , međuvlasnički ugovor sadržai;
-Ime suvlasnika ovlaštenog za zastupanje suvlas

MAR-KAT

Upravitelj zgrada OTOK KRK