Problematični stanari

4.11.2014

Poštovani,
što učiniti kada:
-stanar ima ključ od zajedničke prostorije i ne da ga drugima
-stanar parkira motor u hodniku
-suvlasnici ostavljaju gomile osobnih stvari po hodnicima i ostalim zajedničkim prostorijama, a svi imamo i podrume i tavane
-predstavnik suvlasnika nije sazvao sastanak duže od godinu dana
-neimenovana osoba kada padne snijeg izvjesi samo 2-3 prezimena po svojoj želji i to je popis za čišćenje snijega
-netko vam piše po ulaznim vratima stana

Što učiniti, kome se obratiti?
Hvala
  ODGOVOR:
-Stanar nema pravo korištenja zajedničke prostorije na opisani način ako za to nema pristanak ostalih suvlasnika.
-Nema pravo parkiranja motocikla u hodniku
-Predmeti na hodnicima također ne smiju biti odlagani na opisani način
-Ako predstavnik suvlasnika ne održava sastanke, pokrenite inicijativu pa ga promijenite. Potrebna je odluka natpolovične većine, dakle 51 % suvlasnika
-raspored za čišćenje snijega od strane neimenovane osobe nema obvezujuću snagu, ali svi moraju biti svjesni da će za eventualne posljedice odgovarati kao zajednica.
-kad utvrdite identitet osobe koja vam piše po vratima, podnesite tužbu protiv njega redovnom sudu.