Primjer prokračenja ovlasti predstavnika suvlasnika

21.11.2014

Iz ovog primjera se vidi koliko pojedini predstavnici suvlasnika uzimaju vlast u svoje ruke. Bez obzira na narušene međuljudske odnose, ovo  predstavnik ne smije sebi dozvoliti.  Ako se već u zgradi primjenjuje u praksi  raspodjela  po razdjelnicima (individualni vodomjeri), predstavnik mora to prihvatiti kao obvezu. Predmetni suvlasnk nije dužan  tražiti suglasnost ostalih.
Savjetujemo suvlasniku da ugradi vodomjer. Ako predstavnik i dalje  ne hude iztvršavao obvezu na zakonit način , može biti odgovoran za posljedice.

Zakon o upravljanju i održavanju zgrada- drugi sastanak povjerenstva

Održan drugi sastanak Povjerenstva za izradu Nacrta prijedloga Zakona o upravljanju i održavanju zgrada

Odzvonilo predstavnicima suvlasnika na više zgrada

Zakonom vlasništvu i drugim stvarnim pravima određen je pravni status predstavnika suvlasnik. U Čl.375.st-2 toč.6. , međuvlasnički ugovor sadržai;
-Ime suvlasnika ovlaštenog za zastupanje suvlas

MAR-KAT

Upravitelj zgrada OTOK KRK