Predstavnik suvlasnika, vječita tema

2.4.2016

Očigledno je da proteklo vrijeme nije utjecalo na razinu svijesti mnogih suvlasnika o novim odnosima koji su nastupili nakon privatizacije stanova i drugih prostorija u stambenim zgradama. U normalnim okolnostima trebali bi postojati idealni uvjeti za upravljanje i održavanje zgrade. Uzmimo primjer da u zgradi ima 100-ak  jednakih stanova. Svaki suvlasnik sudjeluje u troškovima upravljanja i održavanja u iznosu od 1 %. Dakle, i u najgoroj krizi, taj trošak ne bi trebao biti ozbiljan udar na standard stanara.

Kad bi suvlasnici ozbiljnije prihvatili činjenicu da se zgrada održava isključivo njihovim osobnim sredstvima ili kroz kreditna zaduženja, bilo bi im jasno da ne moraju trpjeti samovolju pojedinaca koji su u ulozi predstavnika koji imaju iste obveze kao i oni. Naravno, predstavnik ima izvršne obveze koje proizlaze iz Međuvlasničkog ugovora i Odluka koje donosi suvlasnička zajednica. Za to u pravilu prima i određenu naknadu. Kad bi svi suvlasnici ozbiljnije sudjelovali u upravljanju i održavanju zgrade, predstavnici ne bi dolazili u iskušenje da ostvaruju svoje interese.

Predlažemo svim posjetiteljima ovog portala  koji u predstavniku vide problem da dobro prouče sadržaj  u rubrici "Upravljanje".  Tu mogu vidjeti da samo mogu riješiti svoje probleme.

Preko deset godina, ukazujemo na nedorečenost propisa kojima se regulira pitanje upravljanja i održavanje zgrada. Posljedice tog stanja vidljive su svakim danim sve više. Zgrade su u sve lošijem stan

Stan prodan na dradžbi zbog neplaćanja pričuve

Pravda je spora ali dostižna. Ipak se može stati na kraj onima koji ne plaćaju pričuvu i svoje stanove koriste na neprimjeren način za ostale suvlasnike.

Proizvodnja  PVC stolarije

Proizvodnja PVC stolarije

Premalo ljudi zna o PVC stolariji. Pozitivna i negativna iskustva investitora pred nas su stavili zadatak da odgovorimo na neka pitanja. Dugo nam je trebalo da na nas netko primi u proizvodne pogone.