Podatci o dužnicima pričuve

13.3.2019

Zbog pogrešnog tumačenja  Opće uredbe  Europske unije  2016/679, pojedini upravitelji u godišnjim bilancama   ne dostavljaju suvlasnicima podatke o suvlasnicima koji ne plaćaju pričuvu

Uredbom se određuju pravila po kojima se osobni podatci građana ne mogu koristiti u javnosti.  Pošto se radi o suvlasničkoj zajednici  u kojoj su obvezni odnosi regulirani među-vlasničkim ugovorom gdje su uzajamno svi suvlasnici poznati, uredba se ne odnosi dostupnost podataka između suvlasnika.

Međutim , ti podatci se ne smiju javno isticati na oglasnim pločama ili na drugi način  i nijedan suvlasnik te podatke ne smije učiniti dostupnim osobama izvan suvlasničke zajednice  i široj javnosti.

Zakonska obveza svakog upravitelja je da svim suvlasnicima učini dostupnim podatke o poslovanju zgrade na siguran način kako ti podatci ne bi dospjeli u javnost na način da se šteti nekom od suvlasnika.

Podatci o dužnicima pričuve

U godišnjoj bilanci upravitelji su dužni upoznati sve suvlasnike o poslovanju zgrade. Između ostalog bilanca mora sadržavati i podatke o dugovanjima poimenično za svakog dužnika.

Zakon o upravljanju i održavanju zgrada-povjerenstvo

Ministarstvo graditeljstva i prostornog uređenja je donijelo Odluku kojm je imenovano povjerenstvo za izradu Nacrta zakona o upravljanju i održavanju zgrada
Zakon o upravljanju i održavanju zgrada-prvi inicijalni sastanak povjerenstva

Započeo je proces koji bi trebao rezultirai donošenjem Zakonom o upravljanju i odražvanju zgrada.

RAZDJELNICI

Dolazi nova sezona grijanja, i ponovno se otvara pitanje razdjelnik. Zašto su samo kod nas u Hrvatskoj razdjelnici nepoželjni?