Podatci o dužnicima pričuve

13.3.2019

Zbog pogrešnog tumačenja  Opće uredbe  Europske unije  2016/679, pojedini upravitelji u godišnjim bilancama   ne dostavljaju suvlasnicima podatke o suvlasnicima koji ne plaćaju pričuvu

Uredbom se određuju pravila po kojima se osobni podatci građana ne mogu koristiti u javnosti.  Pošto se radi o suvlasničkoj zajednici  u kojoj su obvezni odnosi regulirani među-vlasničkim ugovorom gdje su uzajamno svi suvlasnici poznati, uredba se ne odnosi dostupnost podataka između suvlasnika.

Međutim , ti podatci se ne smiju javno isticati na oglasnim pločama ili na drugi način  i nijedan suvlasnik te podatke ne smije učiniti dostupnim osobama izvan suvlasničke zajednice  i široj javnosti.

Zakonska obveza svakog upravitelja je da svim suvlasnicima učini dostupnim podatke o poslovanju zgrade na siguran način kako ti podatci ne bi dospjeli u javnost na način da se šteti nekom od suvlasnika.

Pretprijava za ugradnju osobnih dizala financiranih iz EU projekta Dostupnost do stana

PREDSTAVNIK STANARA 14 GODINA 'MUZAO' NOVAC IZ PRIČUVE! Zagrepčanin (60) novac stanara uplaćivao na svoj privatni račun, evo koliko im je ukupno uzeo

Da je došlo vrijeme da se ozbiljno razmotri status predstavnika suvlasnika u stambenim zgradama, vidi se iz najnovijih slučajeva zlouporabe položaja i ovlasti.

RAZDJELNICI

Dolazi nova sezona grijanja, i ponovno se otvara pitanje razdjelnik. Zašto su samo kod nas u Hrvatskoj razdjelnici nepoželjni?