OIB stambenih zgrada- ponovo pitanje pravne osobnosti

17.6.2015

Pitanje:

Predstavnik sam suvlasnika i iz HEP-a su od mene u više navrata tražili da im dostavim OIB kako bi mi pripisali el. brojilo koje mjeri zajedničku potroąnju. S obzirom da na sebe nisam želio prihvatiti taj rizik jer imamo suvlasnika koji su neuredni platiąe odn. koji uopće ne plaćaju ovu obvezu, HEP nam je isključio struju i ponovno uključenje uvjetovao dostavom mog OIB-a, ąto je praktički ucjena. Ima li HEP zakonsku osnovu za ovakvo postupanje i koje su opcije?

Predstavnik suvlasnika nema aktivnu legitimaciju za zastupanje svih suvlasnika po ovom pitanju, pa prema tome ne može imati ni obavezu  i odgovornost osim u svom idealnom dijelu u svojstvu suvlasnika.

Nema opcije koju bi mogli preporučiti

Da bi sve bilo  donekle po propisima,  HEP bi u idealnom dijelu trebao zaduživati svakog suvlasnika. pjedinačno.

Preko deset godina, ukazujemo na nedorečenost propisa kojima se regulira pitanje upravljanja i održavanje zgrada. Posljedice tog stanja vidljive su svakim danim sve više. Zgrade su u sve lošijem stan

Stan prodan na dradžbi zbog neplaćanja pričuve

Pravda je spora ali dostižna. Ipak se može stati na kraj onima koji ne plaćaju pričuvu i svoje stanove koriste na neprimjeren način za ostale suvlasnike.

Proizvodnja  PVC stolarije

Proizvodnja PVC stolarije

Premalo ljudi zna o PVC stolariji. Pozitivna i negativna iskustva investitora pred nas su stavili zadatak da odgovorimo na neka pitanja. Dugo nam je trebalo da na nas netko primi u proizvodne pogone.