OIB stambenih zgrada- ponovo pitanje pravne osobnosti

17.6.2015

Pitanje:

Predstavnik sam suvlasnika i iz HEP-a su od mene u više navrata tražili da im dostavim OIB kako bi mi pripisali el. brojilo koje mjeri zajedničku potroąnju. S obzirom da na sebe nisam želio prihvatiti taj rizik jer imamo suvlasnika koji su neuredni platiąe odn. koji uopće ne plaćaju ovu obvezu, HEP nam je isključio struju i ponovno uključenje uvjetovao dostavom mog OIB-a, ąto je praktički ucjena. Ima li HEP zakonsku osnovu za ovakvo postupanje i koje su opcije?

Predstavnik suvlasnika nema aktivnu legitimaciju za zastupanje svih suvlasnika po ovom pitanju, pa prema tome ne može imati ni obavezu  i odgovornost osim u svom idealnom dijelu u svojstvu suvlasnika.

Nema opcije koju bi mogli preporučiti

Da bi sve bilo  donekle po propisima,  HEP bi u idealnom dijelu trebao zaduživati svakog suvlasnika. pjedinačno.

Zakon o upravljanju i održavanju zgrada- drugi sastanak povjerenstva

Održan drugi sastanak Povjerenstva za izradu Nacrta prijedloga Zakona o upravljanju i održavanju zgrada

Odzvonilo predstavnicima suvlasnika na više zgrada

Zakonom vlasništvu i drugim stvarnim pravima određen je pravni status predstavnika suvlasnik. U Čl.375.st-2 toč.6. , međuvlasnički ugovor sadržai;
-Ime suvlasnika ovlaštenog za zastupanje suvlas

MAR-KAT

Upravitelj zgrada OTOK KRK