NEREDOVITO PLAĆANJE PRIČUVE

4.7.2010

Neredovito plaćanje pričuve od strane  stvara određene probleme u zgradama gdje je redoviti priliv sredstava nužno potreban. Ne postoji ozbiljan razloga ni da su drugim slučajevima odugovlači sa plaćanjem, ali treba uvjek uzeti neke oklonostii koje mogu dovesti do toga.
Jedno pitanje koje nam je stiglo iz Zadra, ukazuje da to nije uvjek ni jednostavno. Naime, obveznik je uplaćivao pričuvu, ali ista nije uredno evidentirana. Obveznik je plaćao internet uslugama banke, ali je upravitelj uplate evidentirao za ranije periode. Navodno su iznosi evidentorani za pokrivanje nekih ranijih dugovanja.
Kako situacija nije dovoljno jasna, pa će vjerovatno to marti i sud riješavati.
Dobro je iz svega izvući pouku da se  uplate vrše redovno , dokazi da se uredno čuvaju.

Nikola Herceg
18.3.2015

Zakon o upravljanju i održavanju zgrada- drugi sastanak povjerenstva

Održan drugi sastanak Povjerenstva za izradu Nacrta prijedloga Zakona o upravljanju i održavanju zgrada

Odzvonilo predstavnicima suvlasnika na više zgrada

Zakonom vlasništvu i drugim stvarnim pravima određen je pravni status predstavnika suvlasnik. U Čl.375.st-2 toč.6. , međuvlasnički ugovor sadržai;
-Ime suvlasnika ovlaštenog za zastupanje suvlas

MAR-KAT

Upravitelj zgrada OTOK KRK