Mobilna corona kabina Tehnix za virusna oboljenja

25.3.2020

Ovo je vrijeme kada se ozbiljnije nego ikad moramo zamisliti o zaštiti okoliša i zdravlja . Koliko planova i priča o zbrinjavanju otpada je ispričamo, ali još uvijek nema trajnog riješenje. Razvrstavanje, odlaganje u posebne posude, i ponovno spajanje u jednom kamionu i sve to uglavnom odlazi na  stara odlagališta. Malo je onoga što ide po programu cirkularne ekonomije.

Misterij oko Corona virusa  ili drugih potencijalnih  oblika ugroze zdravlja ljudi su do sada bile sporedne teme. Sada kad nam se to događa,  postajemo krajnje ozbiljni.  Iako je o toj temi održana niz znanstvenih skupova , rasprava i studija, u praksi se veoma malo prosvjećuje pozornost  kvalitetnom preventivnom djelovanju.

Tehnološka rješenja postoje. Samo treba stvoriti preduvjete za njihovu primjenu. Ne treba  rješenja tražiti negdje daleko. Postoje i u Republici Hrvatskoj!

Kompanija Tehnix vodeća je eko industrija u svijetu. Poslovni cilj Tehnix-a je razvijati i proizvoditi najbolje tehnologije kojima se postiže održivi razvoj i cirkularna ekonomija. Proizvodi više od 300 strojeva i opreme za okoliš, za što su dobili stotinu svjetskih priznanja i odličja. Razvili smo najbolju MO-BO-TO tehnologiju za reciklažu otpada. Primjenom naše tehnologije komunalni otpad postaje gospodarski resurs. Industrijskom reciklažom miješanog komunalnog otpada dobiva 8 vrsta sirovina, proizvodi eko kompost i RDF gorivo. Cilj  je  zajedno sa subjektima u zajednicama na području RH razviti industrijsku reciklažu komunalnog otpada u. Time ćemo doprinijeti zaustavljanju klimatskih promjena planete Zemlje. MO-BO-TO je tehnologija budućnosti kojom se postiže cirkularna ekonomija i održivi razvoj.
 Jedna od najnovijih inovacija  je Mobilna corona kabina Tehnix  za virusna oboljenja.  ( https://tehnix.hr/mobilna-corona-kabina-tehnix-za-virusna-oboljenja/

Zakon o upravljanju i održavanju zgrada- drugi sastanak povjerenstva

Održan drugi sastanak Povjerenstva za izradu Nacrta prijedloga Zakona o upravljanju i održavanju zgrada

Odzvonilo predstavnicima suvlasnika na više zgrada

Zakonom vlasništvu i drugim stvarnim pravima određen je pravni status predstavnika suvlasnik. U Čl.375.st-2 toč.6. , međuvlasnički ugovor sadržai;
-Ime suvlasnika ovlaštenog za zastupanje suvlas

MAR-KAT

Upravitelj zgrada OTOK KRK