Konferencija o sigurnosti, zaštiti okoliša i energetskoj učinkovitosti

8.10.2016

Na konferenciji su sudjelovali predstavnici Ministarstva zaštite okoliša i prirode, Ministarstva graditeljstva i prostornog uređenja, Ministarstva unutarnjih poslova, Državne uprave za zaštitu i spašavanje, Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo, Fonda za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost, Hrvatske udruge  proizvođača fasadnih sustava, Hrvatske udruge fasadera, te predstavnici sa područja gospodarstva i financija.

Konferencija je imala  tri važna tematska područja;

-Sigurnost ljudi imovine, mjere prevencije i postupanje u izvanrednim situacijama,

-Zaštita okoliša provođenje mjera zbrinjavanja opada na području Republike Hrvatske,

-Energetska učinkovitost.

Rasprava  po temi sigurnost ljudini imovine  je pokazala da postojeći zakoni relativno dobro reguliraju  materiju ali je problem u provedbi  odnosno ne učinkovitosti nadzora  provedbe  propisa

Podatci o dužnicima pričuve

U godišnjoj bilanci upravitelji su dužni upoznati sve suvlasnike o poslovanju zgrade. Između ostalog bilanca mora sadržavati i podatke o dugovanjima poimenično za svakog dužnika.

Zakon o upravljanju i održavanju zgrada-povjerenstvo

Ministarstvo graditeljstva i prostornog uređenja je donijelo Odluku kojm je imenovano povjerenstvo za izradu Nacrta zakona o upravljanju i održavanju zgrada
Zakon o upravljanju i održavanju zgrada-prvi inicijalni sastanak povjerenstva

Započeo je proces koji bi trebao rezultirai donošenjem Zakonom o upravljanju i odražvanju zgrada.

RAZDJELNICI

Dolazi nova sezona grijanja, i ponovno se otvara pitanje razdjelnik. Zašto su samo kod nas u Hrvatskoj razdjelnici nepoželjni?