KAKO SMIJENITI VJEČITOG PREDSTAVNIKA SUVLASNIKA

24.10.2013

Očigledno je da  se u mnogim zgradama javlja problem vječitog predstavnika suvlasnika - "gazde u kući".  To je posebno izraženo u velikim zgradama gdje je predstavnik u situaciji da "mora sve sam" jer "nitko drugi neće" ili ne zna. Napomenuli smo već da je u takvim objektima vrlo složen proces donošenja zakonitih odluka. Teško je prikupiti suglasnost potrebene većine suvlasnika po udjelu u vlasništvu.  Na skupovima stanara to je nemoguća misija - gotovo ni u jednoj velikoj zgradi nije se na sastanku okupila natpolovična većina suvlasnika.

Stoga se u praksi sve više primjenjuje pismeno izjašnjavanje suvlasnika. Dovoljno je da nositelj inicijative pripremi prijedlog odluke i obrazac za izjave koje podijeli po sandučićima svih suvlasnika (ili na drugi način). Pritom samo mora biti poznato mjesto dostave   potpisanih izjava jer nije preporučljivo da se ubacuju u sandučić trenutnog predstavnika stanara. Naime, poznati su nam slučajevi uništavanja takvih izjava.

U našoj rubrici  "UPRAVLJANJE- predstavnik suvlasnika" možete pronaći ogledni primjerak prijedloga za donošenje ODLUKE  i IZJAVE.

Pripremio: M. J.

Vanina
8.4.2017
Krešimir
17.3.2014
Krešimir
3.4.2014
Goran
22.11.2013
dis
11.10.2013
Igor Doubek
Igor Doubek
24.10.2013

Zakon o upravljanju i održavanju zgrada- drugi sastanak povjerenstva

Održan drugi sastanak Povjerenstva za izradu Nacrta prijedloga Zakona o upravljanju i održavanju zgrada

Odzvonilo predstavnicima suvlasnika na više zgrada

Zakonom vlasništvu i drugim stvarnim pravima određen je pravni status predstavnika suvlasnik. U Čl.375.st-2 toč.6. , međuvlasnički ugovor sadržai;
-Ime suvlasnika ovlaštenog za zastupanje suvlas

MAR-KAT

Upravitelj zgrada OTOK KRK