Javna objava podataka o dužnicima za neplaćanje pričuve

28.7.2014

Podatci osoba koje ne plaćaju redovito pričuvu ne smiju se isticati  na javnim mjestima. Obilježje javnog mjesta može imati i oglasna ploča u zgradi koja je dostupna svim osobama koje stalno borave u zgradi i onima koji su tu povremeno ili samo u prolazu.

Isticajem podaka na javnim  mjestima, podatci su dostupni i osobama koje nisu članovi suvlasničke zajednice.

Pod predpostavkom da u nekim slučajevima postoji i opravdan razlog za neizvršavanje te obveze, javno objavljivanje te vrste podataka može šteti časti i ugledu tih osoba.

Međutim, svi suvlasnici stambene zgrade moraju biti upoznati s tim podatcima. U pravilu se ti podatci mogu iznijeti na zatvorenim sastancima ili kroz godišnje izvješće (bilanca) koje  mora dobiti svaki suvlasnik.

Jedan od razloga je i činjenica da se postupci postupka prisilne naplate pokrivaju iz pričuve!

NAPOMENA!

Osobne podatke štiti Agencija za zaštitu osobnih podataka. Kazna je 20-40 tisuća kuna.

Krešimir
10.7.2014
Igor G.
9.8.2014
Krešimir
30.7.2014

Zakon o upravljanju i održavanju zgrada- drugi sastanak povjerenstva

Održan drugi sastanak Povjerenstva za izradu Nacrta prijedloga Zakona o upravljanju i održavanju zgrada

Odzvonilo predstavnicima suvlasnika na više zgrada

Zakonom vlasništvu i drugim stvarnim pravima određen je pravni status predstavnika suvlasnik. U Čl.375.st-2 toč.6. , međuvlasnički ugovor sadržai;
-Ime suvlasnika ovlaštenog za zastupanje suvlas

MAR-KAT

Upravitelj zgrada OTOK KRK