Iznošenje osobnih podataka o suvlasnicima

17.10.2018

Zakonom je zabranjeno iznošenje osobnih podatak u javnosti. Međutim , unutar suvlasničke zajednice, mogu se koristiti podatci o suvlasnicima isključivo po pitanjima vezanim za prava i obveze  upravljanja i održavanja zajedničkih dijelova zgrade. To su uglavnom pitanja vezana za:

-plaćanje pričuve,
-korištenje zajedničkih djelova i infrastrukture ,
-oštećenja  zajedničkih dijelova i infrastrukture

i ostala pitanja  vezana za zajedničke dijelove zgrade.

To znači da se osobni podatci ne smiju isticati i koristiti na način da budu dostupni osobama izvan zajednice (primjer; oglasne ploče ili druga mjesta  vidljiva  osobama izvan suvlasničke zajednice).

Kad su u pitanju međusobni odnosi  vlasnika posebnih dijelova (stanova ili drugih prostorija u vlasništvu pojedinca ), podatci  se ne smiju koristiti   ni unutar suvlasničke zajednice ako se ne radi o pitanjima  reguliranim ugovorom o uzajamnim odnosima suvlasnika .
Tu se radi o povredi osobnih prava.

Zakon o upravljanju i održavanju zgrada- drugi sastanak povjerenstva

Održan drugi sastanak Povjerenstva za izradu Nacrta prijedloga Zakona o upravljanju i održavanju zgrada

Odzvonilo predstavnicima suvlasnika na više zgrada

Zakonom vlasništvu i drugim stvarnim pravima određen je pravni status predstavnika suvlasnik. U Čl.375.st-2 toč.6. , međuvlasnički ugovor sadržai;
-Ime suvlasnika ovlaštenog za zastupanje suvlas

MAR-KAT

Upravitelj zgrada OTOK KRK