GUBITCI TOPLINSKE ENERGIJE

24.11.2016

Bilanca toplinskih gubitaka zgrade

Bilanca toplinske energije za zgradu opisuje odnos energije dovedene u zgradu radom termo-tehničkih sustava i dobitaka od Sunčevog zračenja i unutarnjih dobitaka te gubitaka toplinske energije kroz elemente vanjske ovojnice. Udjeli toplinskih gubitaka imaju specifične vrijednosti za prosječnu obiteljsku kuću:

-Kroz prozore - transmisijske toplinske gubitke i toplinske gubitke provjetravanjem s udjelom do 50%

-Kroz vanjske zidove – transmisijske toplinske gubitke s udjelom do 20%

-Kroz krov - transmisijske toplinske gubitke s udjelom do 20%

-Kroz pod - transmisijske toplinske gubitke s udjelom do 5%

-Gubici u sustavu grijanja s udjelom do 12%

Mogu se ostvariti i specifični udjeli dobitaka toplinske energije:

-kroz prozore od Sunčevog zračenja s udjelom do 12 %

-unutarnji dobici od rada uređaja i topline uslijed boravka ljudi s udjelom do 6%.

Poboljšanjem toplinskih karakteristika konstrukcija vanjske ovojnice i povećanjem učinkovitosti termo-tehničkih sustava utječe se na smanjenje toplinskih gubitaka proporcionalno njihovom udjelu u ukupnim gubicima.

Zakon o upravljanju i održavanju zgrada- drugi sastanak povjerenstva

Održan drugi sastanak Povjerenstva za izradu Nacrta prijedloga Zakona o upravljanju i održavanju zgrada

Odzvonilo predstavnicima suvlasnika na više zgrada

Zakonom vlasništvu i drugim stvarnim pravima određen je pravni status predstavnika suvlasnik. U Čl.375.st-2 toč.6. , međuvlasnički ugovor sadržai;
-Ime suvlasnika ovlaštenog za zastupanje suvlas

MAR-KAT

Upravitelj zgrada OTOK KRK