U lipnju 2005. godine na otoku Krku uveden je ekološki zasnovan sustav zbrinjavanja komunalnoga otpada, popularno nazvan Eko otok Krk Eko otok Krk predstavlja cjelovit model zbrinjavanja otpada, prvi takav u Hrvatskoj, a omogućava zbrinjavanja svih vrsta otpada. Slike govore više o riječi!

Poruka iz suvremenog reciklažnog dvorišt u kojem se razvrstani otpad obrađuje i priprema za recikliranje, dok se nerazvrstani dio otpada prema najsuvremenijim metodama zbrinjava na odlagalištu Treskavac

Otok Krk ima i sedam POSAM-a, posebnih sabirnih mjesta (OMIŠALJ, MALINSKA, KRK, PUNAT, BAŠKA, VRBNIK, DOBRINJ). na kojima građani besplatno odlažu glomazni kućni otpad (elektronički otpad, stari namještaj, bijela tehnika, automobilske olupine, automobilske gume) i opasni otpad U seriji fotografija može se vidjeti samo dio dobro organiziranog gospodarenja otpadom na području otoka Krka.

Plastična ambalaža

Opasni otpad

Najlonska ambalaža u kavezu (zaštita od vjetra)

Tekstil

Ručna selekcija sekundarnih sirovina

ee otpad- selekcija

Preuzimanje sekundarnih sirovina od građana.

Pripreme za transport sekundarnih sirovina

Spremno za transport

Utovar starog papira u kamion za Belišće.

Bio otpad

Bio otpad na dozrijevanju

Priprema bio-otpada

Bio otpad spreman za korištenje u bio-proizvodnji.

Zakon o upravljanju i održavanju zgrada- drugi sastanak povjerenstva

Održan drugi sastanak Povjerenstva za izradu Nacrta prijedloga Zakona o upravljanju i održavanju zgrada

Odzvonilo predstavnicima suvlasnika na više zgrada

Zakonom vlasništvu i drugim stvarnim pravima određen je pravni status predstavnika suvlasnik. U Čl.375.st-2 toč.6. , međuvlasnički ugovor sadržai;
-Ime suvlasnika ovlaštenog za zastupanje suvlas

MAR-KAT

Upravitelj zgrada OTOK KRK