Državna uprava za zaštitu i spašavanje

1.3.2011

Državna uprava za zaštitu i spašavanje
je samostalna, strukovna i upravna organizacija u Republici Hrvatskoj koja priprema, planira i rukovodi operativnim snagama te koordinira djelovanje svih sudionika zaštite i spašavanja.

Unutar državne uprave za zaštitu i spašavanje djeluju sljedeće službe:

Upute za građane

Znakovi za uzbunjivanje

112 - Jedinstveni europski broj za hitne službe

Kada zvati 112?

Broj 112 možete nazvati u bilo koje doba dana i noći, neovisno gdje se nalazite u Hrvatskoj. Telefonski poziv je besplatan, a možete ga uputiti preko svih mobilnih i fiksnih mreža i sa svih telefonskih aparata jednostavnim biranjem 112.

Zakon o upravljanju i održavanju zgrada-prvi inicijalni sastanak povjerenstva

Započeo je proces koji bi trebao rezultirai donošenjem Zakonom o upravljanju i odražvanju zgrada.
Uklonjen prijedlog za izradu nacrta zakona

17.09. Ministarstvo graditeljstva i prostornog uređenja na prijedloga Udruge stanara i Udruženja za upravljanje zgradama pri HGK, organiziralo je okrugli stol u svezi priprema za izradu nacrta Za

Energetska obnova zgrada

Koliko kvalitetni se obavlja energetska obnova zgrada, je pitanje na koje će odgovori stizati u budućem vremenu. Međutim, već sada se javljaju "slučajevi".

Energetska obnova zgrada

RAZDJELNICI

Dolazi nova sezona grijanja, i ponovno se otvara pitanje razdjelnik. Zašto su samo kod nas u Hrvatskoj razdjelnici nepoželjni?