Držanje životinja

4.11.2014

.

ODGOVOR:
 To nije određeno nijednim propisom. Međutim, vlasnici moraju životinje držati na neškodljiv način za ostale. To znači moraju voditi računa o higijeni, o neuznemiravanju, neugrožavanju djece i drugim oblicima.
 Ako to ne mogu osigurati, sud može izreći mjere obvezatnog ponašanja, pa čak i donijeti rješenje o isključenju iz suvlasničke zajednice (slučaj u Puli prije nekoliko godina).

NAPOMENA
Životinje nikad ne mogu biti odgovorne. Odgovorni mogu biti samo nesavjesni vlasnici!

Zakon o upravljanju i održavanju zgrada- drugi sastanak povjerenstva

Održan drugi sastanak Povjerenstva za izradu Nacrta prijedloga Zakona o upravljanju i održavanju zgrada

Odzvonilo predstavnicima suvlasnika na više zgrada

Zakonom vlasništvu i drugim stvarnim pravima određen je pravni status predstavnika suvlasnik. U Čl.375.st-2 toč.6. , međuvlasnički ugovor sadržai;
-Ime suvlasnika ovlaštenog za zastupanje suvlas

MAR-KAT

Upravitelj zgrada OTOK KRK