BILANCA

29.7.2014

Veliki broj pitanja odnosi se na sljedeće:

-Upravitelj nam već godinama ne dostavlja bilancu, što činiti?

Iako je to zakonska obveza upravitelja, on nije zakonski odgovoran ako nitko od suvlasnika nije zainteresiran.
Odgovornost mogu tražiti isključivo suvlasnici. Također, suvlasnici su ti koji donose odluke o pokretanju bilo kakvog postupka (promjene upravitelja ili predstavnika, utvrđivanje kaznene odgovornosti i sl.).

Napominjemo da je učestala pojava da upravitelj predstavniku ne dostavi bilancu. Međutim, katkad se događa da predstavnici iz sebi poznatih razloga ne žele sa stanjem upoznati ostale suvlasnike!

Krešimir
30.7.2014
Krešimir
30.7.2014

Zakon o upravljanju i održavanju zgrada- drugi sastanak povjerenstva

Održan drugi sastanak Povjerenstva za izradu Nacrta prijedloga Zakona o upravljanju i održavanju zgrada

Odzvonilo predstavnicima suvlasnika na više zgrada

Zakonom vlasništvu i drugim stvarnim pravima određen je pravni status predstavnika suvlasnik. U Čl.375.st-2 toč.6. , međuvlasnički ugovor sadržai;
-Ime suvlasnika ovlaštenog za zastupanje suvlas

MAR-KAT

Upravitelj zgrada OTOK KRK