UPRAVITELJI - SAVJETNICI U UDRUZI STANARA

30.7.2014

Činjenica je da postoje pojedinačni slučajevi gdje je takvo stanje postalo pravilo. Međutim, u praksi  je općenito drugačija situacija. Značajan broj upravitelja svoje obveze izvršava sukladno mogućnostima.

Postavlja se pitanje:  koji su to izvori svakodnevnih problema?

Analizom stanja  može se izvući zaključak da su najvećem broju slučajeva upravitelji upravo onakvi kako se prema njima postavljaju suvlasnici.  Još uvijek je kod mnogih suvlasnika u svijesti odnos  prema upravitelju kao prema nekadašnjem SIZU za stanovanje. Od upravitelja se očekuje "sve" i izostaje  obveza sudjelovanja u pripremanju uvjeta za kvalitetno održavanje zgrada. Za značajnija ulaganja u obnovu zgrada suvlasnici moraju pripremiti sredstva i valjane odluke.

Problem se često javlja  u komunikaciji koju suvlasnici imaju s upraviteljem preko svog predstavnika. U najvećem broju slučajeva, nitko se ne želi prihvatiti obveze "predstavnika suvlasnika", a u nemalom broju slučajeva (naročito u velikim zgradama) to su osobe koje iz nekih poslova isključuju i "upravitelja" i ostale suvlasnike.

Ovo stanje nas je dovelo u situaciju da pozovemo upravitelje na suradnju i pomoć u stvaranju uvjeta bolje komunikacije i uključivanja suvlasnika u upravljanje zgradama.

Ipak, moramo napomenuti da smo već imali i prigovora od nekih upravitelja, koji pitaju zašto bi upravitelj bio savjetnik u udruzi.

Odgovor je jednostavan:

NE POSTOJE DVIJE STRANE, UPRAVITELJ JE  ODGOVORNA OSOBA U ATIPIČNOM DIONIČKOM DRUŠTVU (SUVLASNIČKA ZAJEDNICA) GDJE DIONIČARI (SUVLASNICI) IMAJU JASNA PRAVA, ALI I OBVEZE KOJE SU ČESTO ZANEMARENE!

medo
11.10.2014
Krešimir
14.8.2014
Krešimir Štetić
31.7.2014

Prinudni upravitelj ili prisilni upravitelj

U "Jutarnjem listu" 01.06.2020 , objavljen je članak vezan za stanje u stambeno poslovnoj zgradi u Zagrebu. U članku se između ostalog spominje i "prisilni upravitelj", umjesto "prinudni upravitelj"

Fond za zaštitu okoliša sufinacira ugradnju kondenzacijskih bojlera

FZOEU je objavio natječaj za sufinanciranje ugradnje kondenzacijskih bojlera za građane sa područja oštećena zemljotresom
Besplatna energija

Nadamo se da jedan od rijetkih primjera sa otoka Krka može pokazati mnogima na siguran put u budućnost po pitanju osiguranja besplatne sunčane energije.

Pitanja i odgovori

I dalje se učestalo ponavljaju ista ili slična pitanja.Molimo da u već objavljenima potražite odgovor na vaše pitanje jer ne stižemo na sva pravodobno odgovoriti