ŠTO DONOSE RAZDJELNICI

25.4.2009

Manji računi za grijanje ne ovise o razdjelnicima. Oni su samo faktor vlastite kontrole potrošnje i ukazuju na detalje o kojima treba voditi računa:

1. Termo ventili se podešavaju na potrebnu razinu,

2. Provjetravanje stana se vrši po potrebi,

3. Preporučuje se kvalitetna stolarija s termo-staklima

4. Preporučuje se kvalitetna fasada i krovna površna gornjih stanova.

AD/1. Obavezno prilikom ugradnje razdjelnika i  ventila tražiti detaljna uputstva. Ventile zatvarati ako duže boravite izvan stana.

AD/2. Provjetravanje vršiti kontrolirano i nikad ne zaboravite zatvoriti prozore i vrata ako želite topao stan.

AD/3. Dotrajale prozore i vrata zamjeniti novima. Pokušajte izračunati troškove gubitaka u određenom periodu i doći ćete do spoznaje o opravdanoj investiciji.

AD/4. Fasade i krovovi jedan su od značajnih uzroka gubitaka toplinske energije. Važno je znati da se dugoročno isplati uložiti u rekonstrukciju krova ili fasade, uz upotrebu kvalitetnih materijala s termoizolacijskim svojstvima.

neboder na Korzu P.Krešimira IV 4 Slavonski Brod
14.1.2012
Ana
11.7.2011

Ogledmi primjer Odlukeo kućnom redu

Ovo je primjer kako bi se trebala donijeti odluka o kućnom redu
Dimnjaci i sigurnost

Česta se javjaju pitanja vezana za obavezne kontreole ispravnosti dimnjaka. Tko je odgovoran. Zašto su zakonom propisane obveze?
Obnova zgrada oštećenih potresom.

Novi informator organizira vebinar na temu obnove zgrada oštećenih potresom

Zaključci s konferencije o sigurnosti, zaštiti okoiša i energetskoj učinkovitosti

22.rujna 2016. godine u Rijeci je održana konferencija na temu stanovanja. Konferenciju su organizirali Hrvatska udruga stanara i suvlasnika zgrada i Udruga gradova u Republici Hrvatskoj pod pokrovit

Pitanja i odgovori