Savjeti

20.3.2009

U INFO-centru Udruge, građani mogu dobiti savjete i odgovore na pitanja o pravima i obavezama suvlasnika stambenih zgrada i o drugim pitanjima vezanim za život u urbanoj sredini.

Volonteri Udruge prilikom dežurstva primaju građane u uredovno vrijeme, zaprimaju pitanja putem telefona, fax poruke i e-mail poruke. Neposredno se mogu dobiti odgovori iz svakodnevnog života. Pitanja koja zahtjevaju stručno ili znanstveno tumačenje zaprimaju se i na njih odgovoraju i daju savjete članovi savjetodavnog tima.

Savjetodavni tim podijeljen je na sljedeća područja: pravna pitanja, graditeljstvo, infrastruktura (instalacije u zgradama), protupožarna zaštita, kontrola ispravnosti i sigurnosti dizala, sigurnost ljudi i imovine, hortikultura, biokultura, akustički savjeti.

Ogledmi primjer Odlukeo kućnom redu

Ovo je primjer kako bi se trebala donijeti odluka o kućnom redu
Dimnjaci i sigurnost

Česta se javjaju pitanja vezana za obavezne kontreole ispravnosti dimnjaka. Tko je odgovoran. Zašto su zakonom propisane obveze?
Obnova zgrada oštećenih potresom.

Novi informator organizira vebinar na temu obnove zgrada oštećenih potresom

Zaključci s konferencije o sigurnosti, zaštiti okoiša i energetskoj učinkovitosti

22.rujna 2016. godine u Rijeci je održana konferencija na temu stanovanja. Konferenciju su organizirali Hrvatska udruga stanara i suvlasnika zgrada i Udruga gradova u Republici Hrvatskoj pod pokrovit

Pitanja i odgovori