Prezentacija nove tehnologije za biorazgradivi otpad

Priprema biootpada za kompostiranje

16.10.2020

Kružna ekonomija u gospodarenju otpadom je tema koja se povlači u javnosti već više godinaa. Koliko se odmaklo od ideje do realizacije, vidimo i sami. Još uvjek na području države  postoje ogromne količine smeća u kojem u nepovrat odlaze značajne količine korisnog otpada.

Iako se u posljendje vrijeme dosta govori  (nedovoljno  radi) na izgradnji sortirnica i kompostana, moramo izdvojiti značajan napredak koji smo vidjali na prezentaciji pogona za bioreaktorsko kompostiranje bio razgradivog otpada. Moćni strojevi su spremni i čekaju  državu da odradi svoje.

Ipak, mogli smo vidjeti i nekoliko svjetlih primjera gdje se intenzivno radi no kompostiranju. Najdalje su po tom pitanju otišli na otoku Krku i U Prelogu.

Ostaje nam da se izgrade kompostane, a do tada će tehnika čekati bolje dane.

Prinudni upravitelj ili prisilni upravitelj

U "Jutarnjem listu" 01.06.2020 , objavljen je članak vezan za stanje u stambeno poslovnoj zgradi u Zagrebu. U članku se između ostalog spominje i "prisilni upravitelj", umjesto "prinudni upravitelj"

Fond za zaštitu okoliša sufinacira ugradnju kondenzacijskih bojlera

FZOEU je objavio natječaj za sufinanciranje ugradnje kondenzacijskih bojlera za građane sa područja oštećena zemljotresom
Besplatna energija

Nadamo se da jedan od rijetkih primjera sa otoka Krka može pokazati mnogima na siguran put u budućnost po pitanju osiguranja besplatne sunčane energije.

Pitanja i odgovori

I dalje se učestalo ponavljaju ista ili slična pitanja.Molimo da u već objavljenima potražite odgovor na vaše pitanje jer ne stižemo na sva pravodobno odgovoriti