Prezentacija nove tehnologije za biorazgradivi otpad

Priprema biootpada za kompostiranje

16.10.2020

Kružna ekonomija u gospodarenju otpadom je tema koja se povlači u javnosti već više godinaa. Koliko se odmaklo od ideje do realizacije, vidimo i sami. Još uvjek na području države  postoje ogromne količine smeća u kojem u nepovrat odlaze značajne količine korisnog otpada.

Iako se u posljendje vrijeme dosta govori  (nedovoljno  radi) na izgradnji sortirnica i kompostana, moramo izdvojiti značajan napredak koji smo vidjali na prezentaciji pogona za bioreaktorsko kompostiranje bio razgradivog otpada. Moćni strojevi su spremni i čekaju  državu da odradi svoje.

Ipak, mogli smo vidjeti i nekoliko svjetlih primjera gdje se intenzivno radi no kompostiranju. Najdalje su po tom pitanju otišli na otoku Krku i U Prelogu.

Ostaje nam da se izgrade kompostane, a do tada će tehnika čekati bolje dane.

Obnova zgrada oštećenih potresom.

Novi informator organizira vebinar na temu obnove zgrada oštećenih potresom
Dimnjaci i sigurnost

Česta se javjaju pitanja vezana za obavezne kontreole ispravnosti dimnjaka. Tko je odgovoran. Zašto su zakonom propisane obveze?
Dim-stručni časopis

Dolazi sezona grijanja. Ispravnost uređaja i opreme i primjena nove tehnologije za opskrbu toplinskom energijom faktor sigurnosti i zaštite okoliša.
Proizvodnja  PVC stolarije

Proizvodnja PVC stolarije

Premalo ljudi zna o PVC stolariji. Pozitivna i negativna iskustva investitora pred nas su stavili zadatak da odgovorimo na neka pitanja. Dugo nam je trebalo da na nas netko primi u proizvodne pogone.

Pitanja i odgovori

I dalje se učestalo ponavljaju ista ili slična pitanja.Molimo da u već objavljenima potražite odgovor na vaše pitanje jer ne stižemo na sva pravodobno odgovoriti