Podatci o dužnicima pričuve

13.3.2019

Zbog pogrešnog tumačenja  Opće uredbe  Europske unije  2016/679, pojedini upravitelji u godišnjim bilancama   ne dostavljaju suvlasnicima podatke o suvlasnicima koji ne plaćaju pričuvu

Uredbom se određuju pravila po kojima se osobni podatci građana ne mogu koristiti u javnosti.  Pošto se radi o suvlasničkoj zajednici  u kojoj su obvezni odnosi regulirani među-vlasničkim ugovorom gdje su uzajamno svi suvlasnici poznati, uredba se ne odnosi dostupnost podataka između suvlasnika.

Međutim , ti podatci se ne smiju javno isticati na oglasnim pločama ili na drugi način  i nijedan suvlasnik te podatke ne smije učiniti dostupnim osobama izvan suvlasničke zajednice  i široj javnosti.

Zakonska obveza svakog upravitelja je da svim suvlasnicima učini dostupnim podatke o poslovanju zgrade na siguran način kako ti podatci ne bi dospjeli u javnost na način da se šteti nekom od suvlasnika.

Prinudni upravitelj ili prisilni upravitelj

U "Jutarnjem listu" 01.06.2020 , objavljen je članak vezan za stanje u stambeno poslovnoj zgradi u Zagrebu. U članku se između ostalog spominje i "prisilni upravitelj", umjesto "prinudni upravitelj"

Fond za zaštitu okoliša sufinacira ugradnju kondenzacijskih bojlera

FZOEU je objavio natječaj za sufinanciranje ugradnje kondenzacijskih bojlera za građane sa područja oštećena zemljotresom

Obnova zgrada oštećenih potresom.

Novi informator organizira vebinar na temu obnove zgrada oštećenih potresom

Pitanja i odgovori

I dalje se učestalo ponavljaju ista ili slična pitanja.Molimo da u već objavljenima potražite odgovor na vaše pitanje jer ne stižemo na sva pravodobno odgovoriti