Obnova zgrada oštećenih potresom.

25.9.2020

Novi informator organizira 8.10. webinar na temu Obnove zgrada oštećenih potresom.

PROGRAM:

1. Zašto je bio potreban poseban Zakon za obnovu zgrada nakon potresa
2. Što nakon donošenja Zakona
3. Sadržaj Zakona
4. Tko ima pravo na obnovu
5. Zgrade koje se obnavljaju i načini obnove
6. Financiranje i modeli obnove (obveze države, jedinica regionalne samouprave i vlasnika)
7. Program mjera i postupak provedbe obnove
8. Potrebna dokumentacija za obnovu ili uklanjanje zgrade
9. Odabir sudionika u gradnji (primjena propisa o javnoj nabavi)
10. Stambeno zbrinjavanje
11. Obnova dimnjaka i obveza ugradnje kondenzacijskih bojlera (otvorena pitanja)
12. Koje su šire koristi od obnove

Putem platforme Livestorm, Novi informator vam na online seminarima osigurava vrhunsku razinu edukacije i mogućnost interakcije s predavačem.

Detaljnije na ;

Prinudni upravitelj ili prisilni upravitelj

U "Jutarnjem listu" 01.06.2020 , objavljen je članak vezan za stanje u stambeno poslovnoj zgradi u Zagrebu. U članku se između ostalog spominje i "prisilni upravitelj", umjesto "prinudni upravitelj"

Fond za zaštitu okoliša sufinacira ugradnju kondenzacijskih bojlera

FZOEU je objavio natječaj za sufinanciranje ugradnje kondenzacijskih bojlera za građane sa područja oštećena zemljotresom
Besplatna energija

Nadamo se da jedan od rijetkih primjera sa otoka Krka može pokazati mnogima na siguran put u budućnost po pitanju osiguranja besplatne sunčane energije.

Pitanja i odgovori

I dalje se učestalo ponavljaju ista ili slična pitanja.Molimo da u već objavljenima potražite odgovor na vaše pitanje jer ne stižemo na sva pravodobno odgovoriti