Dim-stručni časopis

18.9.2020

Svaki korisnik uređaja mora biti svjestan neposredne opasnosti ako se ne posveti dovoljno pažnje uređajima i opremi za opskrbu toplinskom energijom. Posebno je to značajno za korisnike uređaja s dimovodima. Nažalost, uz sve  što bi trebali znati i poduzeti, svake godine  se pojavljuju slučajevi sa štetnim posljedicama. Zbog neispravnosti uglavnom nastale uslijed neodržavanja ili dotrajalosti, javljaju se požari sa materijalnom šteto, a nerijetko i s ljudskim žrtvama.

Posebno značenje  ima ispravnost i primjena odgovarajuće tehnologije  sa ciljem uštede i smanjenjem zagađenja  okoliša!

Kako bi bili što manje žrtve vlastitog neznanja, preporučamo traženje savjeta od stručnih osoba i edukaciju. Značajne i korisne savjete i informacije mogu se pronaći u časopisu "DIM"

Ovdje imate možete pregledati sadržaj jednog izdanja tog časopisa.;

Zakključak ustavnog suda o Zakonu o energetskoj učinkovitosti

Koliko treba potpisa stanara za obnovu? Ustavni sud ukinuo apsurdno i neprovedivo pravilo

Ometanja normalnog korištenja posebnog djela, stana ili drugog prostora

Već bezbroj pitanja se odnosi na ometanje od strane susjeda ili drugih osoba.

Zaključci s konferencije o sigurnosti, zaštiti okoiša i energetskoj učinkovitosti

22.rujna 2016. godine u Rijeci je održana konferencija na temu stanovanja. Konferenciju su organizirali Hrvatska udruga stanara i suvlasnika zgrada i Udruga gradova u Republici Hrvatskoj pod pokrovit

Zakključak ustavnog suda o Zakonu o energetskoj učinkovitosti

Pitanja i odgovori