HEP uvodi novi model naplate zajedničke potrošnje struje

26.1.2017

U više navrata su nam se građani javljali sa problemom naplate zajedničke potrošnje struje u zgradama. To su uglavnom slučajevi gdje su  predstavnici  sakupljali novac  na ruke i podmirivali račune prema HEP-u.  U najviše slučajeva, HEP je prilikom obračuna podjelio račune prema predstavnicima pojedinačno na temelju pripdajuće površine stanova ili prema broju članova kućanstva.

Najprihvatljivi model za suvlasnike stambenih zgrada je plaćanje sa zajedničkog računa.

Najsigurniji model je plaćanje sa računa pričuve.  Ako se odluka donese na zakonit način, za pojedince koji su nerediviti platiše će se primjeniti mehanizam prisilne naplate. U drugim oblicima to je otežano jer se moraju pokretati redovni sudski postupci.
Da bi se osigurala dostatna sredstva,na računu pričuve, preko HEP-a se može doći do podataka o prosječnoj godišnjoj potrošnju pa se po potrebi za taj iznost podigne visina pričuve.

Suvlasnici mogu donijeti odluku da se struja plaća sredstvima sa nekog posebnog računa, ali to sa sobom nosi i povećane rizike za naplatu od pojedinaca.

U svakom slučaju, dolazi se do pojednostavljenog modela a da pritom suvlasnici ne bi smjeli imati povećane troškove.

M.J.

Preko deset godina, ukazujemo na nedorečenost propisa kojima se regulira pitanje upravljanja i održavanje zgrada. Posljedice tog stanja vidljive su svakim danim sve više. Zgrade su u sve lošijem stan

Stan prodan na dradžbi zbog neplaćanja pričuve

Pravda je spora ali dostižna. Ipak se može stati na kraj onima koji ne plaćaju pričuvu i svoje stanove koriste na neprimjeren način za ostale suvlasnike.

Proizvodnja  PVC stolarije

Proizvodnja PVC stolarije

Premalo ljudi zna o PVC stolariji. Pozitivna i negativna iskustva investitora pred nas su stavili zadatak da odgovorimo na neka pitanja. Dugo nam je trebalo da na nas netko primi u proizvodne pogone.