DIZALA

21.2.2011

Dizala u stambenim zgradama jedan su oblik javnog prijevoznog sredstva čije je održavanje obveza suvlasnika stambenih zgrada. Pravilnikom o sigurnosti dizala koji se primjenjuje od 20. srpnja 2009. godine detaljno su propisane obveze suvlasnika-vlasnika dizala.

Većina građana dosad se susrela samo s kabinom dizala. Mnogi s nelagodom u nju ulaze jer pretpostavljaju da ta vožnja u sebi nosi i neke opasnosti. U početku razvoja dizala događale su se i nezgode u kojima su pojedinci stradali. Zbog toga su se uvela stroga pravila ponašanja. Pravila se ne odnose isključivo na osobe koje koriste dizalo kao prijevozno sredstvo, već i na one koji ga održavaju i kontroliraju njegovu ispravnost. Ovlašteni serviseri dizala imaju zakonsku obvezu mjesečnog servisa dizala, a za svoj posao snose i punu zakonsku odgovornost.

Velik broj dizala stariji je od 40 godina i njihova obnova i modernizacija je nužna.

Preko deset godina, ukazujemo na nedorečenost propisa kojima se regulira pitanje upravljanja i održavanje zgrada. Posljedice tog stanja vidljive su svakim danim sve više. Zgrade su u sve lošijem stan

Stan prodan na dradžbi zbog neplaćanja pričuve

Pravda je spora ali dostižna. Ipak se može stati na kraj onima koji ne plaćaju pričuvu i svoje stanove koriste na neprimjeren način za ostale suvlasnike.

Proizvodnja  PVC stolarije

Proizvodnja PVC stolarije

Premalo ljudi zna o PVC stolariji. Pozitivna i negativna iskustva investitora pred nas su stavili zadatak da odgovorimo na neka pitanja. Dugo nam je trebalo da na nas netko primi u proizvodne pogone.